48,50 zł. Porównaj ceny. Mąka Pszenna tortowa T 450 5kg Młyn Ciechanowiecka » 19,22 zł. Idź do sklepu. 10x Mąka pszenna Tortowa Extra typ 405 1kg To ta Mąka » 29,44 zł. Idź do sklepu. 10x Mąka pszenna Tortowa typ 450 1kg To ta Mąka » 31,74 zł. Idź do sklepu. Mąka tortowa Delikatesy Najwyższa jakość Najlepsze produkty w
12/14 Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze fot. arcPoprzednieNastępne Mąka pszenna poznańska, 1 kg.:Auchan: 2,69 złKaufland: 1,89 złCarrefour: 2,19 złLidl: 1,35 złTesco: 1,59 złBiedronka: 1,35 złLewiatan: 1,65 złNetto: 1,35 zł typ 1,35 złIntermarche: 0,99 zł w promocjiPolomarket: 1,89 złPiotr i Paweł: 1,49 złStokrotka: 1,99 złAldi: 1,25 zł typ równieżPolecamy
Głównymi nabywcami pieczywa są osoby starsze, ich nawyki żywieniowe zdają się być silniejsze, niż zmieniające się trendy, tym razem mogą jednak nie wytrzymać zmieniających się cen. Koszt bochenka w pierwszym półroczu 2022 roku wzrósł o prawie 29 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, przy 38-proc. podwyżce cen mąki.
Co dalej z ceną chleba? "Trudno to przewidzieć, jeśli nie wiemy, czy zostanie wyprodukowany" wczoraj 13:48 Ten tekst przeczytasz w 3 minuty Podwyżki cen produktów spożywczych nie ominęły pieczywa. W tej chwili można pokusić się o stwierdzenie, że pszenicy, a co za tym idzie mąki, nie zabraknie. Jednak by powstał z niej chleb, niezbędna jest energia, a w tym przypadku piekarze nie czują się zbyt pewnie. — Jeśli zabraknie gazu, będzie musiało odbić się to na produkcji. Albo pieczywa będzie mniej, albo będzie jeszcze bardziej drożeć — tłumaczy w rozmowie z Onetem Jacek Górecki, prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa. Foto: Viktor1 / Shutterstock Co dalej z ceną chleba? W ocenie prezesa Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego w przypadku pszenicy przeznaczonej na eksport mamy do czynienia z "lekką korektą ceny", jednak nadal jest ona bardzo wysoka. Jak chodzi o ceny wewnątrz kraju, pobiliśmy rekord. — Mówiąc o cenach obowiązujących w okresie żniw, doświadczamy najwyższych stawek w historii — wyjaśnia Krzysztof Gwiazda — Jeszcze niedawno mieliśmy obawy, jeśli chodzi o dostępność surowców. Teraz, zwłaszcza po uwolnieniu eksportu z Ukrainy, sytuacja zdaje się być stabilniejsza. To nie zmienia jednak faktu, że nadal istnieje ten drugi czynnik, czyli cena gazu i energii elektrycznej oraz ich dostępność — tłumaczy Jacek Górecki Stowarzyszenie Producentów Pieczywa zwróciło się o pomoc do Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Piekarzom zależy na uznaniu producentów pieczywa za odbiorców chronionych. Niestety, do tej pory nie otrzymali żadnej konkretnej odpowiedzi Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Jak wynika z ogólnopolskiej analizy cen detalicznych autorstwa UCE Research i Wyższych Szkół Bankowych, w czerwcu 2022 r. w sklepach było drożej o 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem Zdrożały wszystkie z 12 analizowanych kategorii produktów, w tym owoce. Dotyczy to także cen pieczywa, które w ubiegłym miesiącu podrożało średnio o 8,9 proc. w stosunku do zeszłego roku. Co sprawia, że tak znacząco drożeje nawet produkt pierwszej potrzeby? Odpowiada za to system naczyń połączonych, na samej jego górze znajduje się surowiec. W tym przypadku pszenica. Zobacz też: Życie z drożyzną. "Gdyby syn urodził się dziś, a nie rok temu, byłoby po nas" — W Polsce trwają żniwa. W tej chwili dużo zależy od tego, ile rolnikom uda się zebrać — tłumaczy w rozmowie z Onetem Krzysztof Gwiazda, Prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego. Z jego obserwacji wynika, że ceny ustalane przez przedmioty skupujące w tej chwili wynoszą 1 tys. 400 — 1 tys. 500 zł za tonę pszenicy konsumpcyjnej w zależności od regionu Polski. — Jeśli te ceny się utrzymają, może to spowodować względną stabilizację na rynku pszenicy, a co za tym idzie na rynku mąki — dodaje, wskazując, jak duże znaczenie ma dla polskiego przemysłu uwolnienie eksportu zboża z Ukrainy. — Ceny obowiązujące w Polsce są determinowane cenami na światowych giełdach, w tym w dużej mierze sytuacją na paryskiej giełdzie Matif. Wznowienie eksportu zboża z Ukrainy może mieć znaczny wpływ na ceny światowe, a co za tym idzie, i na te u nas w kraju. Porozumienie dało nadzieję, ale jak będzie to funkcjonować w praktyce, przekonamy się z czasem — mówi Krzysztof Gwiazda. Szacuje się, że jedna trzecia polskiej pszenicy trafia na eksport. Jak tłumaczy Krzysztof Gwiazda, doświadczyliśmy już sytuacji, w której cena za tonę pszenicy konsumpcyjnej dostarczonej do portów wynosiła ponad 2 tys. zł. W tej chwili to ok. 1650 zł. W ocenie eksperta to świadczy o lekkiej "korekcie ceny", jednak nadal jest ona bardzo wysoka, a jak chodzi o ceny wewnątrz kraju, pobiliśmy rekord. — podkreśla Krzysztof Gwiazda. Niestety, jeśli ukraińskie porty nie zostaną odblokowane, możemy spodziewać się kolejnych podwyżek. Polecamy: Znalazłam paragony sprzed roku. Porównałam dzisiejsze ceny Z tego pieca chleba nie będzie? Na dalszym etapie łańcucha produkcji wszystko leży w rękach piekarzy. Tych z kolei drożyzna dogoniła z dwóch stron: przez drogie surowce i podwyżkę cen energii. — Pieczywo to tak naprawdę prosty produkt. Jego cena wynika po pierwsze z cen mąki, dla której nie znajdziemy zamiennika. Im bardziej drożeje mąka, tym droższy będzie chleb. Jeszcze niedawno mieliśmy obawy, jeśli chodzi o dostępność surowców. Teraz, zwłaszcza po uwolnieniu eksportu z Ukrainy, sytuacja zdaje się być stabilniejsza. To nie zmienia to jednak faktu, że nadal istnieje ten drugi czynnik, czyli cena gazu i energii elektrycznej oraz ich dostępność — mówi Jacek Górecki, Prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa. Jak tłumaczy, większość piekarzy otrzymała już pisma od dystrybutorów obu tych źródeł energii, informujące, że w przypadku niedoboru gazu lub prądu, mogą otrzymać mniej energii. — Oczywiście to nie działa tak, że nagle ktoś zakręca kurek. Energię można nadal pozyskiwać, ale po przekroczeniu ustalonego na taką sytuację "limitu", przedsiębiorcy są pociągani do odpowiedzialności finansowej — tłumaczy prezes SPP. Można sobie łatwo wyobrazić, że produkcji chleba nie da się zatrzymać z godziny na godzinę. Rozpoczęty proces trzeba zakończyć, w przeciwnym razie ciasto zwyczajnie się zmarnuje. A to oznacza, że ewentualny limit można łatwo przekroczyć. To może cię zainteresować: Oszczędny Polak na zakupach. "Zaczęłam piec bułki w domu" [ANKIETA] Pytania bez odpowiedzi — podsumował Jacek Górecki. Stowarzyszenie Producentów Pieczywa zwróciło się o pomoc do Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Piekarzom zależy na uznaniu producentów pieczywa za odbiorców chronionych. Niestety, do tej pory nie otrzymali żadnej konkretnej odpowiedzi. Stowarzyszenie ma nadzieję, że resort "intensywnie myśli nad możliwymi rozwiązaniami". Data utworzenia: 25 lipca 2022 13:48 To również Cię zainteresuje Ceny zbóż biją historyczne rekordy. Mąka, chleb i makaron będą bardzo drogie. 18 marca 2022, 8:00. Trzeba szykować się na jeszcze większe podwyżki cen chleba, mąki czy makaronów. Wojna w Ukrainie wywindowała m.in. ceny pszenicy czy żyta, które dziś w Polsce są o 100 proc. wyższe niż jeszcze dwa lata temu. Ceny zbóż od
Niektóre markety takie, jak Biedronka, Lidl, czy Netto podjęły decyzję, by ograniczyć sprzedaż cukru. Stało się tak z racji tego, że klienci z obawy o braki tego produktu, zaczęli go kupować w nadmiernych ilościach. Polka opublikowała na TikToku nagranie pokazując, jak w kwestii cukru wygląda sytuacja w Niemczech. W niektórych sklepach w Polsce na paragon można dostać maksymalnie 10 kilogramów cukru. Wszystko przez nietypowe zachowania konsumentów w ostatnim czasie. – W związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci kupują niedetaliczne ilości cukru – mówił Marcin Hadaj, menedżer do spraw komunikacji korporacyjnej Biedronka. – Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kilogram w obecnej ofercie – dodał Hadaj. Cena cukru w niemieckim markecie. Polka pokazała nagranie Jak sprawy mają się za naszą zachodnią granicą? Jedna z Polek opublikowała nagranie, na którym widać, że w jednym z niemieckich dyskontów nie brakuje cukru. Pewnym zaskoczeniem jest również cena. Wynosi ona 79 centów, w przeliczeniu na złotówki to jakieś 3,75 zł. Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy. – W Niemczech na kilogram cukru trzeba pracować z 3 minuty a w Polsce pół godziny – czytamy jeden z nich. @jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia źródło: TikTok (Visited 129 times, 40 visits today) Post Views: 265

Porównaliśmy ceny w Biedronce i siostrzanej sieci Pingo Doce. (6,20), a mąki od 1,29 € (5,75). W Polsce za mąkę zapłacimy 3,49 zł. w Biedronce cena za chleb wiejski o wadze 500

Niższy VAT na żywność. Ceny w Biedronce Biedronka już 31 stycznia obniżyła o 5 proc. ponad 3 tys. produktów w związku z zawieszeniem podatku VAT na żywność w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej. Zanotowaliśmy ceny wybranych artykułów w piątek 28 stycznia w jednym ze sklepów dyskontu. We wtorek [ porównaliśmy nowe ceny. Czy jest taniej? Przypomnijmy jednak, że przed tygodniem Biedronka podwyższyła ceny wielu produktów nawet o ponad 20 proc. Zdrożał nawet olej, smalec, pieczywo, mleko czy sery. Może się więc tak zdarzyć, że dany produkt był tańszy przed 24 stycznia niż jest teraz, mimo zerowej stawki VAT. Warto podkreślić, że Biedronka przy każdym z produktów bardzo czytelnie podaje cenę przed obniżką podatku VAT, nową cenę po obniżce oraz ile wyniósł podatek. I tak w przypadku jabłek szampion aktualna cena wynosi 3,32 zł. Wcześniej za kilogram tych samych jabłek zapłacić trzeba było 3,49 zł. Cena spadła więc o 17 groszy. Kazjerka kosztuje od 1 lutego 2022 roku 33 grosze, wcześniej kosztowała 35 groszy. Nie są to wielkie sumy, ale przy szalejącej inflacji liczy się każdy grosz, który zostanie nam w kieszeni. Pamiętamy, że obniżkę cen żywności monitoruje UOKiK. Kontrole cen w sklepach mają się odbywać raz w tygodniu, a kara może być w wysokości 10 proc. obrotu. Zobacz w galerii nowe ceny w Biedronce Ceny w Biedronce przed i po wprowadzeniu zerowej stawki VAT - [ i [ 1. Kajzerka: 35 gr, 33 gr 2. Serek wiejski: 2,39 zł, 2, 28 zł 3. Chleb tostowy pszenny Pano: 2,69 zł, 2,56 zł 4. Chleb żytni z maślanką: 2,79 zł, 2,66 zł 5. Filet z kurczaka: 18,99 zł/kg, 18,09 zł/kg 6. Schab wieprzowy bez kości: 16,99 zł/kg, 16,18 zł/kg 7. Olej Kujawski: 10,99 zł, 10,47 zł 8. Jajka ściółkowe 10 szt: 7,49 zł, 7,13 zł 9. Ziemniaki 2 kg: 5,49 zł, 5,23 zł 10. Mąka pszenna Szymanowska: 2,99 zł, 2,85 zł 11. Mleko Wypasione 3,2 proc.: 3,29 zł, 3,13 zł 12. Parówki Berlinki: 5,49 zł, 5,23 zł 13. Żółty ser edamski kostka: 21,96 zł/kg, 20,92 zł/kg 14. Masło Mleczna Dolina: 5,99 zł, 5,70 zł 15. Jabłka szampion: 3,49 zł/kg, 3,32 zł/kg 16. Cytryny: 7,99 zł/kg, 7,61 zł/kg 17. Banany: 4,99 zł/kg, 4,75 zł/kg 18. Miód wielokwiatowy 500 g: 13,99 zł, 13,32 zł Tańczące z promocjami Sonda Czy tymczasowa obniżka VAT to dobry pomysł?
W Biedronce są dostępne dwa produkty z mąki pszennej o bardzo prostym składzie: lawasz, który w składzie ma jedynie mąkę, wodę, sól, zakwas ️Możesz do Na początku każdego miesiąca porównujemy ceny piętnastu produktów spożywczych z sześciu najbardziej popularnych dyskontów. Sprawdzamy też, gdzie są ciekawe oferty. Ceny porównujemy w najbardziej popularnych dyskontach i marketach w Słupsku. To Biedronka, Kaufland, Lidl, Netto i Real. Sprawdzamy ceny piętnastu produktów spożywczych: chleba, bułek, jaj, makaronu, cukru, mąki, mleka, margaryny Delmy, ćwiartki z kurczaka, śmietany, ryżu, kaszy, piwa, wódki czy czekolady. Ceny, które porównujemy dotyczą konkretnego dnia. Podkreślamy, że ceny, które porównujemy dotyczą konkretnego dnia. Te, które podajemy w dzisiejszym artykule dotyczą 1 porównaniu do poprzedniego miesiąca we wszystkich marketach nastąpiły zmiany cenowe. Część produktów podrożała, inne są częściowo tańsze. Z naszych obserwacji wynika, że cukier najtaniej kupimy w Netto, Lidlu i Biedronce (1,99 zł). Nieco drożej, bo 2,15 zł zapłacimy za ten produkt w Kauflandzie. W cukier kosztować nas będzie 2,17 zł, a w Realu - 2,19 Biedronce 10 średnich jaj kupimy o 10 groszy taniej niż w poprzednim miesiącu. Tańszy jest także makaron jajeczny. Produkt ten kupimy o 4 grosze taniej. Spadła także cena mąki, z 1,37 zł na 1,29 zł. Ponadto, w czerwcu za mleko w Biedronce musieliśmy zapłacić za 2,35 zł. 1 lipca cena tego produktu wynosiła 2,29 zł. Tańszy jest także ryż, który kupimy za 1,59 złotych. W poprzednim miesiącu musieliśmy zapłacić za niego 1,65 zł. Wódkę Żubrówkę 0,7 l kupimy za 26,99 zł, czyli o prawie złotówkę taniej niż w Biedronce więcej niz przed miesiącem zapłacimy za śmietanę, której obecny koszt to 2,19 zł. Przypomnijmy, że w czerwcu śmietana kosztowała tam 1,89 mogą być stali klienci w którym potaniał makaron jajeczny. Produkt ten kupimy za 0,99 zł, a nie jak w poprzednim miesiącu za 1,05 zł. Podrożały natomiast ćwiartki z kurczaka. W poprzednim miesiącu musieliśmy zapłacić za nie 4,99 zł, w tym miesiącu jest to 5,45 Kauflandzie potaniały średnie jaja (10 sztuk). Trzeba na nie wydać 3,59 zł, a nie jak poprzednio 3,75 zł. Taniej kupimy także cukier, za który zapłacimy 2,15 zł, czyli o 4 grosze mniej niż poprzednio. Cena mleka również spadła. Teraz kupimy je za 2,29 zł (cena w poprzednim miesiącu - 2,49 zł).W Lidlu makaron jajeczny kupimy o 4 grosze mniej. Potaniał także cukier, którego obecny koszt to 1,99 zł, a nie 2,15 zł, jak w poprzednim miesiącu. Mąka również jest tańsza, kosztuje 1,35 zł, czyli o złotówkę mniej niż Netto taniej kupimy jajka. Za 10 jaj średniej wielkości zapłacimy 3,59 zł, a nie jak poprzednio 3,65 zł. Cukier kupimy za 1,99 zł (w czerwcu 2,15 zł).W Realu możemy skorzystać z ciekawej promocji. 10 średnich jaj kosztować nas tam będzie 2,99 zł, podczas gdy przed miesiącem było to 3,89 zł. Potaniały także ćwiartki z kurczaka. Za ten produkt zapłacimy 5,49 zł, czyli o złotówkę mniej niż w czerwcu. O złotówę podrożała z kolei wódka Żubrówka (0,5 l), którą kupimy za 20,99 produktów (w zł) z 1 lipca BiedronkaLidlNettochleb pszenny krojony1,591,591,49bułka pszenna0,290,290,27jaja (10 sz. M)3,553,593,59makaron 2-jajeczny1,151,151,19cukier biały (1 kg)1,991,991,99mąka pszenna extra1,291,352,89mleko 3,2% (1 l)2,292,352,29margaryna Delma extra3,49 (550 g)2,88 (450 g)2,88 (450 g)ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,996,255,99śmietana 18%2,19 (330 g)2,25 (400 g)2,29 (400 g)ryż biały długoziarnisty (400 g)1,591,691,69kasza gryczana (400 g)2,992,993,15piwo (puszka 0,5 l)2,99 (Lech)2,89 (Carlsberg)2,79 (Carlsberg)wódka Żubrówka26,99 (0,7 l)19,99 (0,5 l)19,99 (0,5)czekolada mleczna1,491,491,35 pszenny krojony1,591,491,19bułka pszenna0,280,150,29jaja (10 szt.)3,493,592,99makaron 2-jajeczny0,991,191,25cukier biały (1 kg)2,172,152,19mąka pszenna extra1,441,351,49mleko 3,2% (1 l)2,492,292,39margaryna Delma extra2,882,89 (450 g)2,99 (450 g)ćwiartki z kurczaka (1 kg)5,455,995,49śmietana 18%2,18 (330 g)2,29 (400 g)2,29 (330 g)ryż biały długoziarnisty (400 g)1,691,751,65kasza gryczana (400 g)2,992,793,19piwo (puszka 0,5 l)3,09 (Lech)3,29 (Heineken)3,39 (Lech)wódka Żubrówka22,99 (0,5 l)18,99 (0,5 l)20,99 (0,5 l)czekolada mleczna1,391,351,39Polecane ofertyMateriały promocyjne partnera
Tanie mięso w Biedronce. Klienci Biedronki kuszeni są w tym tygodniu promocjami na dziale mięsnym. A można tam złapać naprawdę dobre okazje - mięso mielone z łopatki wieprzowej Kraina Mięs kosztuje 5,99 zł za opakowanie 500 g. By skorzystać z tej promocji, trzeba kupić dwa opakowania i pokazać kartę Moja Biedronka przy kasie.
Sposoby na drożyznę więc są. Kupowanie na zapas, najlepiej w promocji, wymaga nieco zabiegów - w różnych sieciach sprzedają w promocji różne produkty, w różnych terminach i na różnych zasadach, ale dla chcącego nic trudnego. Lucyna Nenow / Polska PressNasz prognozy co do cukru sprawdziły się błyskawicznie, podobnie z masłem - choć tego przynajmniej na razie nie brakuje. Podwyżki cen wciąż są nieuchronne, Z inflacją, jak z każdą klęską żywiołową, nikt nie wygra. Jednak można ograniczać ryzyka i łagodzić skutki. Przy ciągle drożejących produktach, w tych podstawowych, trudno szukać oszczędności, ale nie jest to całkiem niemożliwe. Po pierwsze - można robić zapasy (choć z głową, bo nie wszystko się nadaje do gromadzenia i nie wszystkie zapasy mają swój ekonomiczny sens), po drugie - a najlepiej jedno i drugie razem - kupować w minęły dwa tygodnie od pierwszej publikacji tego artykułu, a już część prognoz zrealizowała się w 100 procentach. Czy to samo będzie z innymi?Jesteśmy już mądrzejsi o doświadczenia z połowy lipca. Niestety, nasze prognozy sprawdziły się. I choć zapasy cukru w Polsce (a i do ściągnięcia z rezerwy UE) są na tyle duże, że nawet jeśli każde polskie gospodarstwo domowe będzie chciało zrobić solidny zapas, cukru w sklepach nie zabraknie. Jednak krótka rynkowa panika przyspieszyła wzrost cen cukru - i tego w warunkach inflacji tak łatwo i tak szybko się nie cofnie. Czyli - cukier będzie w Polsce, ale już po cenach po ogromnej skokowej którzy zaangażowali środki finansowe w zrobienie zapasu przed podwyżką wywołaną paniką - na dodatek wykorzystując do tego promocje cenowe, których w II kwartale br w odniesieniu do cukru nie brakowało - są dziś podwójnie inaczej może być z innymi podstawowymi produktami, dla których prognozę tutaj przygotowaliśmy. Sprawdźcie!Spis treściJakie są sposoby na oszczędzenie na wydatkach drożejących artykułów podstawowychŚledź ceny i prognozy ich zmian, kupuj na promocjach, gromadź zapasyCukier w sezonie przetworów: ceny ostro pójdą w górę jesienią, kupuj dużo i w promocjiCeny mąki coraz wyższe: w sierpniu zacznie się prawdziwe cenowe szaleństwo, kupuj na zapas choć z umiaremWydatki na masło trudno ograniczyć - drożeje ciągle, ale jeszcze sporo do ceny docelowej: kupuj w promocji, nawet na zapasCeny chleba szybko rosną: ale skok cenowy jesienią i kilogramowy bochenek z piekarni za 17 złotych na wigilijny stół, a ile w sieciowym sklepie?Teraz drożeje drób - dobra zamrażarka pozwala na zapasy: kupuj w promocjiCeny warzyw i owoców: wyjątkowo drogi sezon ogórkowy 2022 Sposoby na drożyznę więc są. Kupowanie na zapas, najlepiej w promocji, wymaga nieco zabiegów - w różnych sieciach sprzedają w promocji różne produkty, w różnych terminach i na różnych zasadach, ale dla chcącego nic są sposoby na oszczędzenie na wydatkach drożejących artykułów podstawowychZakupy na zapas wymagają też zaangażowanie większej niż zwykle gotówki, ale jeśli mamy nadwyżki i biorąc pod uwagę, że nawet coraz ciekawsza oferta lokat czy oszczędnościowych obligacji skarbowych nie niweluje utraty wartości pieniądza, nie ma co żałować na wydatki na nawet oszczędności mają ograniczenia. Podobnie jak możliwości logistyczne w domach, a zwłaszcza mieszkaniach. Dlatego dobrze też wprowadzić pewną hierarchię w robionych zakupach - oczywiście uwzględniając przy tym odpowiednio oszacowane potrzeby rodziny, by z zapasami nie przesadzać. Mając np. ograniczoną pojemność zamrażarki zamiast gromadzić tam na zapas chleb warto zostawić miejsce na mięso, masło a może nawet warzywa. Dodaj firmę Ministerstwo Finansów Warszawa, ul. Świętokrzyska 12 Autopromocja Śledź ceny i prognozy ich zmian, kupuj na promocjach, gromadź zapasyIle podrożeje masło, mięso, mąka, cukier, chleb i tak dalej. No właśnie, by oszacować na zrobieniu zapasów czego: cukru, mięsa, mąki itd. zaoszczędzimy najwięcej, oprócz oszacowania czego w określonym czasie rodzina potrzebować będzie najwięcej i jakie technologiczne możliwości (np. termin przydatności do spożycia) nas ograniczają lub dają pole do popisu, warto znać prognozy: co podrożeje najbardziej a co podrożeje najbardziej, co kupować w promocji, co gromadzić na zapas - jak. By ułatwić odpowiedzi naa te pytania, przygotowaliśmy ten mały poradnik. Przeczytaj, przeanalizuj, zbuduj swój plan oszczędzania na kolejnych podwyżkach cen podstawowych produktów! Letnie wyprzedaże 2022 wystartowały. Co kupisz taniej i o il... Cukier w sezonie przetworów: ceny ostro pójdą w górę jesienią, kupuj dużo i w promocjiTak pisaliśmy na początku lipca, gdy sytuacja z cukrem w sklepach była jeszcze pod kontrolą:W czasach poprzedniej inflacji kupowano go na worki i trzymano duże zapasy w manewr warto powtórzyć teraz, ale tylko dlatego, że ceny cukru będą rosły – i to grubo powyżej inflacji – a okazją do większych tanich zakupów są promocje. Bo to akurat produkt chętnie wykorzystywany w sieciach sklepów do przyciągania na markę AppleMateriały promocyjne partnera Dlaczego cukier musi drożeć, nawet jeśli inflacja zastopuje? Bo rosną cały czas koszty producentów. Poza energią, ceny nawozów – to efekt embarga na gaz i szalonego wzrostu cen nośnika energii na rynkach za kilogram cukru płacimy średnio 3,5-4,5 zł. W ocenie ekspertów na koniec roku to może być cena podwojona a więc 7-9 zł za już "po herbacie": półki w sklepach z cukru ogołocone, a ceny sięgnęły do szczytów podrożały jednak jeszcze tak bardzo zamienniki i słodycze, ale to już moment gdy ich ceny też pójdą w polecamy jednak robienia dużych zapasów słodyczy, zwłaszcza czekolady – to ulubione „pożywienie” dla moli spożywczych. Ceny mąki coraz wyższe: w sierpniu zacznie się prawdziwe cenowe szaleństwo, kupuj na zapas choć z umiarem_Ceny mąki są zbliżone już do cukru (a ten jednak był o 30-50 proc. Droższy w stabilnych czasach). 3,50-4,50 zł za kilogram to standard na początku lipca 2022 r. Ale to jeszcze nie szczyt drożyzny. Wojna na Ukrainie podwoiła ceny zbóż, w tym pszenicy i żyta, z których powstają najpopularniejsze wśród Polaków tego doszła susza w Teksasie – drugim światowym regionie ważnym dla produkcji pszenicy. W Polsce też nie jest najlepiej – najpierw susza a teraz upały; rolnicy skarż się, że ziarna „uprażyły się” na najnowszych prognoz kluczowym dla cen mąki w br. Będzie sierpień. Analitycy zakładają wówczas podwojenie ceny pszenicy w ciągu miesiąca, a następnie wolniejszy jej wzrost o kolejne 100 proc. Oznacza, że mąka może być na koniec roku 3 razy droższa niż obecnie, a więc jej ceny za kilogram będą powyżej 10 przeciwieństwie do cukru, robienie dużych zapasów mąki jest bardzo ryzykowne – ze względu na ryzyko znajdujących się w niej larw itp., w tym moli spożywczych. Jeśli rozprzestrzenią się w spiżarni lub w szafkach, poza mąką trzeba będzie wyrzucać inne zapasy. Metodą na ograniczenie ryzyka jest potrzymanie mąki przez dobę w niskiej temperaturze (lodówka) – może to ryzyko pomniejszy, ale nie na masło trudno ograniczyć - drożeje ciągle, ale jeszcze sporo do ceny docelowej: kupuj w promocji, nawet na zapasMasło najbardziej drożeje spośród wszystkich produktów mleczarskich – od początku 2022 r. już o prawie 60 więc w szybszym tempie niż ceny mleka w skupie. Te zaś według analityków Banku Crédit Agricole mają wzrosnąć jeszcze o 10-15 proc. Do końca roku. I to powinien być szczyt drożyzny artykułów mleczarskich w tym masła, bo ci sami analitycy przewidują, że na koniec 2023 r. ceny skupu mleka wrócą do poziomów obecnych – z końca I połowy 2022 więc może kosztować masło na Boże Narodzenie? Na koniec czerwca średnio za kostkę 200 g trzeba było zapłacić 7-8 zł. Oznacza to, że na koniec roku nie kupimy kostki masła poniżej 10 robić zapas – zwłaszcza, że masło bywa często w promocjach? Można, ale nie dłużej niż wynosi termin przydatności. A mrożenie? Pamiętajmy, że nie każde masło nadaje się do zamrożenia – te najtańsze kostki są wyprodukowane z brył, które już były mrożone (dlatego tak kiepsko się rozsmarowuje), a kolejne mrożenie produktów spożywczych jest z reguły zakazane (grozi zatruciami pokarmowymi) a co najmniej jeśli mamy pewność, że masło jest w 100 proc. świeże i nie było mrożone, spokojnie można je „zdeponować” w zamrażarce nawet na długie chleba szybko rosną: ale skok cenowy jesienią i kilogramowy bochenek z piekarni za 17 złotych na wigilijny stół, a ile w sieciowym sklepie?Kilogramowy bochenek chleba w sieciach handlowych kosztował w czerwcu średnio od 4,50 zł (Lidl i Kaufland) po prawie 8 zł (Lewiatan).M małych piekarniach za taki bochenek chleba trzeba zapłacić dużo więcej – trudno tu o uśrednienie, przyjmijmy że 10 będzie po wakacjach i na koniec roku?Surowce (mąka) to ok. 35 proc. Ceny, kolejne 15 proc. To energia. Jak już wyjaśniamy na okoliczność cen mąki, zdaniem analityków na koniec sierpnia mąka podrożeje o 100 proc. A na koniec roku może być nawet 3 krotnie weźmiemy kilogramowy bochenek kosztujący dziś 10 zł, to 3,50 zł z tej ceny na koniec sierpnia wyniesie 7 zł, a na koniec roku 10,50 zł. Oznacza to, że jeśli nawet nie wzrosną ceny energii (tu trudniej o prognozę) ani inne „składowe” ceny chleba, to będzie on kosztował 13,50 zł na koniec sierpnia i 17 zł na Boże taki bochenek w sieciach podrożeje z 4,50-8 zł do 6,30-11 zł na koniec wakacji i 7,80-13,50 zł w sieciach chleb można kupować na zapas? To zaprzeczenie istoty tego produktu, bo chleb kupujemy świeży, pachnący piekarnią. Nie brakuje jednak zwolenników mrożenia pieczywa. Czy to dobry pomysł? Kiepski nie tylko ze względów smakowo-zapachowych, ale i ekonomicznych, bo zajęte przez pieczywo miejsce w zamrażarce lepiej zachować na zapasy mięsa a nawet drożeje drób - dobra zamrażarka pozwala na zapasy: kupuj w promocjiCeny mięsa rosną już od dłuższego czasu, co jest nie tylko efektem inflacji. W przypadku drobiu wciąż nie odbudowano potencjału hodowlanego z początków 2021, a spadek opłacalności trzody chlewnej wskutek wysokich cen nośników energii sprawił, że ograniczona została także podaż wzrósł na nią popyt, gdy po pandemii wróciliśmy do normalnych zakupów, a teraz dodatkowo zwiększony popyt na wieprzowinę wiąże się też z sezonem mocno drożeje jednak drób, co jest także efektem wzrostu cen pasz. Dla przykładu w Lidlu ćwiartka kurczaka na przełomie czerwca i lipca z dnia na dzień podrożała o 10 proc. Jeśli dojdzie do drastycznej podwyżki cen pszenicy co analitycy zapowiadają na sierpień, to i drób podrożeje nawet o więcej niż 20 proc. Nieco mniejsze podwyżki – o ile nie pogłębi się spadek produkcji – prognozowane są dla wieprzowiny i wołowiny; ta ostatnia już mocno podrożała. We wspomnianym Lidlu jeden z tańszych rodzajów, popularna pręga wołowa z dnia na dzień podrożała z niespełna 28 zł za kg do 34 – zwłaszcza drób i wieprzowina – to ulubiony produkt promocyjny w sieciach handlowych – od Lidla i Biedronki do Carrefoura. Szczególnie wieprzowina jest też dobrym produktem do mrożenia. Zakładając, że ceny mięsa wzrosną jeszcze w tym roku średnio o 15 proc., znajdując okazję do taniej łopatki, karkówki wieprzowej czy schabu – warto kupić na zapas, zamrozić zyskując spore oszczędności dla domowego warzyw i owoców: wyjątkowo drogi sezon ogórkowy 2022Tradycyjnie w lipcu i sierpniu taniejące warzywa i owoce obniżały w Polsce inflację. I to do tego stopnia, że odczyty były na minusie – mieliśmy więc w skali miesiąca, dwóch, trzech nawet deflację. Jak będzie w tym roku? Do tradycyjnych ryzyk rolników, ogrodników i sadowników zajmujących się uprawą warzyw oraz owoców w postaci warunków pogodowych – przymrozki, susza, nawałnice. W tym roku doszła ogólna inflacja powodująca podwyżki wszelkich surowców i materiałów wpływających na koszty produkcji – najbardziej zaś nośników energii z powodu samego wzrostu cen wynikających z transformacji energetycznej oraz wskutek wojna na Ukrainie i związanych z tym perturbacji z ropą i elektryczna jest szczególnie ważna dla nowalijek i późniejszych upraw w tunelach i szklarniach. Gaz odgrywa kluczową rolę dla ceny taką wiedzę nietrudno przewidzieć prognozy ekspertów co do cen owoców i warzyw na drugą połowę 2022 r. Sezonu ogórkowego w tym roku nie będzie: obniżki cen w okresie późne lato-wczesna wiosna w tym roku oczekiwać nie należy. W najlepszym przypadku ceny utrzymają się na obecnym poziomie: ogórki, pomidory, papryka. To samo owoce – na szczęście zima i wiosna sprzyjała tym razem ogrodnikom, przykładem czego są zbiory czereśni, ale na klęskę urodzaju nie ma co tej sytuacji warto wrócić do tradycji robienia zapasów na zimę: dżemów, kompotów, suszu owocowego itp. Ponadto zbioru owoców leśnych – a te najcenniejsze warto zamrozić. Im szybciej tym lepiej 9ceny cukru!).
u3vT. 239 389 338 290 427 319 52 361 102

cena mąki w biedronce